Nejlepší autonabíječky 2019

Autonabíječka CTEK MXS 5.0 Každý, kdo jezdí autem, by měl mít doma autonabíječku na baterii. Té nejvíce škodí nízké a vysoké teploty, delší dobu odstavený vůz nebo popojíždění po krátkých trasách. Probuďte ztracenou sílu v baterii nejlepší autonabíječkou, do níž rozhodně investujete méně peněz než do častého nákupu nových autobaterií.

Jak ale poznáte, že kupujete kvalitní autonabíječku s dlouhou životností? Nechte si poradit od nás a prohlédněte si žebříček nejlepších autonabíječek od prověřených výrobců. K pořadí jsme dospěli tak, že jsme pročetli výsledky testů nezávislých testovacích organizací, názory odborníků a hodnocení samotných uživatelů, kteří se podělili o své zkušenosti na srovnávačích zboží. Přehled vítězů je vám právě teď plně k dispozici.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší autonabíječky – TOP 6 podle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.CTEK MXS 5.0
5 Stars1 949 KčČíst recenze
2.CTEK MXS 10 EC
5 Stars4 269 KčČíst recenze
3.CTEK MultiXS 3800
5 Stars1 509 KčČíst recenze
4.BOSCH C3 6V/12V
4.5 Stars1 299 KčČíst recenze
5.Tecmate NOCO G7200
4 Stars2 968 KčČíst recenze
6.Black & Decker BDV 090
4 Stars919 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku AUTONABÍJEČEK


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší autonabíječku?

Nevíte, podle čeho poznáte nejlepší autonabíječku a jaké by měla mít vlastnosti? Nepřestávejte proto číst a dozvíte se plno užitečných informací.

 1. Moderní autonabíječky nabízí tzv. inteligentní nabíjení přes elektrickou síť vozu. Taková nabíječka dokáže revitalizovat autobaterii s poklesem kapacity až o 40 procent. Navíc ji můžete nechat stále připojenou k akumulátoru, protože sama vyhodnotí, kdy kapacita baterie klesá a kdy je čas ji dobít.
 2. Doporučený nabíjecí proud autonabíječky je přibližně jedna desetina kapacity baterie. Pro baterii o kapacitě 50 Ah (ampérhodin) stačí proud 5 A, u rychlonabíjení 10 A. Obecně se ale doporučuje baterii dobíjet delší čas nižším proudem.
 3. Rozlišujeme tři druhy autonabíječek:
  • Klasická transformátorová nabíječka – proces nabíjení není řízený. Zpočátku je nabíjející proud vyšší a postupně klesá.
  • Nabíječka s pomocným startovacím zdrojem – robustní přenosná nabíječka pro 12 až 24 V akumulátory umožňuje normální nabíjení, rychlé nabíjení a pomocný start.
  • Automatická nabíječka – zkontroluje stav baterie a postará se o optimální průběh nabíjení. Většinou si lze zvolit z několika režimů. Po dokončení nabíjení se spouští udržovací režim s nabíjecím proudem 1,5 A.
 4. U klasické nabíječky si pohlídejte dobu nabíjení a po úplném nabití baterie ji odpojte, aby nedošlo k varu elektrolytu a snížení životnosti baterie.
 5. Nejlepší autobaterie se prodávají s potřebným příslušenstvím a návodem, ukazují přehled o průběhu dobíjení, nabíjejí tzv. inteligentně, ochraňují před zkratem a oživí i hluboce vybité baterie.
 6. Nevíte jakou autonabíječku si pořídit? Inspirujte se například u nás, kde pro vás pravidelně aktualizujeme nejlepší autonabíječky, které si lze v současné době koupit.

Autonabíječky používejte na dobití baterie vždy, jakmile se vám bude zdát, že vám špatně startuje auto. Předejdete tak tomu, že zůstanete s nepojízdným autem, v horším případě zaparkovaným mimo váš domov.

Levné AUTONABÍJEČKY již od 298 Kč

Pomohli jsme vám vybrat tu nejlepší autonabíječku na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používanou autonabíječku a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.