Nejlepší čelovka 2019

Čelovka Ledlenser h7r.2 Čelovka je často opomíjenou výbavou domácností. Využijete ji při práci i ve volném čase a oproti klasické baterce má spoustu výhod. Ty nejlepší čelovky téměř nic neváží, nemusíte je držet v ruce a pohodlně je připevníte k hlavě nebo helmě. Svítí stále ve směru pohledu, a tak se vám nestane, že byste tápali ve tmě.

Koupit nejlevnější čelovku ale není moc dobrý nápad. Vyplatí se vybrat prověřené výrobce, kteří jsou zárukou toho, že vám čelovka vydrží i několik let. Prozradíme vám, jaké jsou ty nejlepší čelovky na trhu a na co všechno se vám mohou hodit. Náš žebříček vychází z hodnocení odborníků, recenzí expertů, testů zahraničních institucí a zkušeností samotných spotřebitelů. Výsledek určitě stojí za zhlédnutí!

Jaké vlastnosti by měla mít nejlepší čelovka? Podívejte se podrobněji na tohoto praktického pomocníka.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší čelovky – TOP 6 podle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Petzl Reactik +
5 Stars5 / 52 224 KčČíst recenze
2.Petzl Nao
5 Stars5 / 53 790 KčČíst recenze
3.Petzl Actik
4.9 Stars4.9 / 51 020 KčČíst recenze
4.LEDLENSER H7R.2
4.9 Stars4.9 / 52 490 KčČíst recenze
5.Fenix HL60R
4.9 Stars4.9 / 52 099 KčČíst recenze
6.Black Diamond ReVolt
4.8 Stars4.8 / 51 459 KčČíst recenze
7.Petzl Tikkina
4.7 Stars4.7 / 5550 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku ČELOVEK


Jak vybrat kvalitní čelovku?

 • Čelovku oceníte při táboření v přírodě či na chatě, na lovu ryb, při každodenní práci i při večerním běhu nebo na festivalu až půjdete navštívit TOITOIku.
 • Rozlišujeme několik druhů čelovek:
  Kompaktní čelovka – tento model je lehký a baterie jsou součástí jejího těla, což má za následek nižší výkon. Většina těchto čelovek má nastavitelný jas a svícení.
  Čelovka s bateriovým pouzdrem za hlavou – tato čelovka je na AA baterie, má vyšší hmotnost, větší svítivost a delší výdrž. Hmotnost je rozložena po celém obvodu hlavy.
  Čelovka s bateriovým pouzdrem odděleným od čelovky – bateriové pouzdro se nachází mimo čelovku, nejčastěji přímo na těle nositele. Snese proto i nižší teploty.
 • Pro běh je nejvhodnější co možná nejlehčí čelovka s kvalitním upevněním pásku a akumulátorem vzadu na hlavě.
 • Čelovky se prodávají s plošným osvětlením na svícení na blízko, s kuželovým osvětlením na svícení do dálky nebo s oběma způsoby svícení.
 • Čelovky mají různou intenzitu světla vyjádřenou v lumenech. Klasické 60 W žárovky svítí kolem 700 lm, čelovky od 100 lm až do cca 450 lumenů.
 • Rovnoměrnou intenzitu osvětlení zajišťuje regulace řízená mikročipem. Po celou dobu svítí stejně a nedochází k postupnému pohasínání.
 • Klasické čelovky jsou napájeny běžnými tužkovými bateriemi, nejlepší čelovky pak Li-Ion akumulátory.
 • Nevíte jakou čelovku si pořídit třeba na běhání? Inspirujte se například u nás, kde pro vás pravidelně aktualizujeme nejlepší čelovky, které si lze v současné době koupit.

Čelovka je nepostradatelným společníkem každého sportovce, turisty a kutila. Jelikož je na trhu nepřeberné množství čelovek, věříme, že vám náš žebříček pomohl se rozhodnout, jaký model si nakonec zakoupit.

Jaká by měla být hmotnost čelovky?

Pro běžce by měla být čelovka co nejlehčí, nikdo nechce běhat s gramy navíc. Naopak pokud budete čelovku využívat na chatě při sběru dřeva, patrně vám pár gramů navíc vadit nebude, ale budete chtít co největší svítivost. Zamyslete se před koupí, na co budete čelovku nejčastěji používat.

Jakou koupit čelovku na běhání?

Doporučujeme si připlatit za výkonnější modely, které mají také řadu nastavitelných funkcí. Můžete si regulovat intenzitu svícení, blikání a k dispozici máte třeba také indikátor nabití baterií. Tím, že se používají kvalitnější materiály, měla by čelovka také více snést a v konečném důsledku, by díky použití kvalitnějších diod měla mít vyšší dosah svícení. Vše je samozřejmě vykoupeno vyšší cenou, kterou doporučujeme investovat.

Jakou koupit čelovku do stanu nebo na chalupu?

V tomto případě si troufáme tvrdit, že vám stačí i levnější varianta čelovek, ovšem i zde platí, že pokud chcete vyšší dosah svícení či možnost regulace intenzity i zde si musíte připlatit.

Co je to světelný tok?

Světelný tok je světelný výkon a jednoduše nám říká, jak moc bude dané zařízení svítit. Udává se v lumenech (lm). Pro představu má 60 W žárovka výkon 700 lumenů, čelovky dosahují svítivosti od 150 lumenů do cca 450 lumenů.

Sledujte standard ANSI/NEMA FL1-2009

ANSI/NEMA FL1-2009 je mezinárodně uznávaný standard, díky němuž je zajištěna pravdivost informací u jednotlivých výrobců. Dle této normy se měří světelný tok (lumeny), intenzita světelného kuželu (kandela) a dosvit, doba provozu na baterie, nárazuvzdornost, odolnost vůči vodě. Řada velkých výrobců tento standard přijala a je tedy dobré vybírat od značek, které se této normy nebojí. Patří mezi ně například Fenix, Led Lenser, Inova, Petzl, Silva.

IP X4 nebo IP X7?

Protože věříme, že čelovku budete využívat zejména ve venkovních prostorech, dbejte na minimálním zabezpečení IP X4, které říká, že čelovka je dlouhodobě odolná vůči stříkající vodě ze všech směrů, tzn. i za prudkého deště.

IP X7 je vyšší standard, který vám dovolí krátkodobě ponořit čelovku do hloubky až 1 metru na dobu 30 minut, aniž by se jí něco stalo.

Jakých parametrů si nejčastěji všímat?

Jde o 3 základní parametry.

 • Světelný tok – vysvětlily jsme si již výše.
 • Životnost baterie – měla by se pohybovat v desítkách hodin.
 • Svítivost – do jaké vzdálenosti by měla čelovka svítit.
Levné ČELOVKY již od 199 Kč

Pomohli jsme vám vybrat tu nejlepší čelovku na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používanou čelovku na běhání či jiné využití a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.