Nejlepší fotomobil 2019

Fotomobil Sony Xperia Z5 Trendem dnešní doby je fotit všechno zajímavé, zvěčňovat se na netradičních místech a archivovat navždy své vzpomínky. Krásné fotky udělá nejlepší fotomobil s mnoha dalšími funkcemi, který zachytí životní okamžiky v prvotřídní kvalitě. Leckdy fotomobil plně nahradí digitální fotoaparát, proto se vyplatí pořídit si ho od předních výrobců a nešetřit na něm.

Ne všechny fotomobily splňují to, co slibují. To ale neplatí pro nejlepší fotomobily na trhu, které se umístily v našem žebříčku. Pořadí jsme nesestavili náhodně, ale zohlednili jsme několik věcí: hodnocení samotných spotřebitelů významných e-shopů, hodnocení odborníků v oboru a výsledky testovacích organizací. Výsledkem je tip na nákup toho nejlepšího fotomobilu.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší fotomobil – TOP 8

Poslední aktualizace pro LÉTO 2017

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Samsung Galaxy S8 / S8+
5 Stars5 / 521 990 KčČíst recenze
2.Google Pixel / Pixel XL
5 Stars5 / 521 990 KčČíst recenze
3.HTC 11
4.9 Stars4.9 / 519 990 KčČíst recenze
4.Apple iPhone 7 Plus (128 GB)
4.8 Stars4.8 / 528 190 KčČíst recenze
5.Huawei P10 Dual SIM
4.8 Stars4.8 / 515 990 KčČíst recenze
6.Samsung Galaxy S7 edge
4.8 Stars4.8 / 518 990 KčČíst recenze
7.OnePlus 3T (64GB)
4.5 Stars4.5 / 514 390 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku fotomobilů


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší fotomobil?

Fotomobil je šikovný společník pro každodenní dny a na cesty. Co všechno umí a na co se zaměřit při jeho výběru?

 • Špičkové fotomobily mají kvalitní zadní kameru, vysoké rozlišení displeje a optickou stabilizaci obrazu. Kromě toho disponují vlastnostmi a výbavou, které uživatel očekává od chytrého telefonu.
 • Zadní fotoaparát musí mít alespoň 12 Mpx, rozlišení ve Full HD 1920 x 1080, kapacitu interní paměti 32 GB (budete ukládat fotky, které zaberou nějaké místo), 2 GB operační paměti, rychlé nabíjení baterie a záznam 4k videa. Čím vyšší hodnoty, tím samozřejmě lépe pro vás.
 • Vyšší počet megapixelů oceníte zejména při přiblížení, jelikož nedochází ke ztrátě kvality.
 • K dokonalým snímkům pomáhá optická stabilizace obrazu, přisvětlovací LED diody, optický zoom a světelnost objektivu.
 • Dobrá světelnost objektivu vytvoří výborné snímky za zhoršeného osvětlení. Čím je číslo nižší, tím jsou lepší snímky a nižší míra šumu.
 • Snímky z nejlepšího fotomobilu dokonale vyniknou i v náročných podmínkách a při nedostatečném osvětlení. Navíc je můžete ihned upravit v různých aplikacích.
 • Milovníkům selfie nesmí chybět modely s kamerkou na přední straně o rozlišení alespoň 5 Mpx.
 • Samozřejmostí fotomobilů je vestavěné bezdrátové připojení pro rychlé sdílení fotografií s přáteli na sociálních sítích.
 • Některé modely jsou zabezpečeny kvalitní čtečkou otisků prstů.
 • Nevíte jaký fotomobil si pořídit? Inspirujte se například u nás, kde pro vás pravidelně aktualizujeme nejlepší fotomobily, které si lze v současné době koupit.

Mobily s nejlepším foťákem spojují výhody chytrého telefonu a digitálního fotoaparátu, vejdou se do každé kapsy, mají skvělý design, dobře padnou do ruky a uspokojí i ty nejnáročnější požadavky. Fotomobily jsou pro tento rok prostě IN!

Hledáte nás také pod pojmem: nejlepší fotoaparát v mobilu a mobil s nejlepším fotoaparátem.

Levné FOTOMOBILY již od 995 Kč

Pomohli jsme vám vybrat ten nejlepší fotomobil na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný mobil s nejlepším foťákem a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

2 komentářů

 1. Dušan Vítek

  Nejlepší fotomobil.
  Podle čeho jej určíte?
  Podle MPx, nebo světelnosti? Velikosti čipu či skla?
  Dva foťáky?
  Jak na to?
  Co když nechci dělat jen selfíčka (taky to jsou přece fotky).
  Není důležitý OPTICKÝ zoom?
  Existuje foťák, který po použití digi zoomu má fotky ke koukání?

  1. admin

   Dobrý den, výběr plně záleží na redaktorovi a ten postupuje podle daných pravidel. Zkoumá trh, čte recenze, čte podobné žebříčky v zahraničí, zkoumá testy, probírá se postupně desítkami modelů a neustále výběr zužuje až vybere podle ně to nejlepší pro běžného uživatele. Pokud se chcete zaměřit třeba jen na selfiečka, patrně vám bude vyhovovat telefon, který se na to specializuje, stejně jako na speciální typy fotografií. Tento žebříček je určen těm, kdo chtějí fotit zajímavé situace každodenního života.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.