Nejlepší kamera do auta 2019

Autokamera TrueCam A7 Vyplatí se být připravený, alespoň na silnici. Křivé obvinění jako viníka nehody či další důkazní materiály si nyní můžete jednoduše nahrávat na kameru do auta. Tato „černá skříňka“ pro motorové miláčky se stala velmi populární záležitostí.

Možná se nyní ptáte, proč bych si měl kameru do auta vůbec pořizovat. Hlavním důvodem je, že k povinnému a havarijními pojištění máte možnost předložit záznam o okolnosti pojistné události pořízené na vaši kameru, která vás může zbavit obvinění a vyjasnit řadu pojistných událostí. Můžete být také svědky některých událostí, které je dobré zaznamenat.

Jaká je ale nejlepší kamera do auta? Prošli jsme za vás recenze spotřebitelů, testy renomovaných organizací, přečetli články odborných serverů a vybrali ty nejlepší modely na českém trhu, které se často objevovali na předních příčkách různých hodnocení. Jaká je tedy nejlepší autokamera?

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší kamera do auta – TOP 6 dle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.DOD LS470W+
5 Stars5 / 58 890 KčVíce informací
2.MIO MiVue 698 Dual
4.8 Stars4.8 / 56 490 KčVíce informací
3.Garmin DVR Dash Cam 35
4.8 Stars4.8 / 54 279 KčVíce informací
4.TrueCam A7s
4.6 Stars4.6 / 53 990 KčVíce informací
5.Xiaomi Yi Dash Camera
4.4 Stars4.4 / 52 000 KčVíce informací
6.LAMAX Drive C7
4.2 Stars4.2 / 52 190 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku autokamer


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší kameru do auta?

Na co si dát pozor a jaké otázky si zodpovědět při výběru autokamery?

Cena… Kolik jste ochotni utratit za autokameru? Nejlepší kamery do auta se základními funkcemi pořídíme okolo 1 000 Kč. Zlatým středem je hranice 2 000 Kč. Kolem 5 000 Kč se pak pohybují nejdražší kamery s funkcí od GPS, která zaznamenává nejen polohu, ale také rychlost vozidla.

Úhel záběru… Levnější kamery mají úhel záběru 110 ° (zaznamená komunikaci a chodník). Dražší a lepší kamery mají úhel záběru 150 ° a více (zaznamenávají okolí ještě více do šířky, často jsou vidět semafory, značky i dění vedle vás).

Baterie… Důležitá je její kapacita. Standardně se kamery do auta nabíjejí skrz autozapalovač. Avšak kamery mají také interní baterii, která dokáže snímat i bez připojení k elektřině. Jak dlouho, záleží na kapacitě baterie, kde platí čím vyšší = tím lepší.

Rozlišení… Rozlišení určuje kvalitu záznamu. Vybírejte jedině HD rozlišení (1280 x 720), nejlépe pak FULL HD rozlišení (1920 x 1080). Nízké rozlišení nestačí k pořízení kvalitního obrazu a kamera tak ztrácí smysl. Avšak čím vyšší rozlišení, tím vyšší nároky na kapacitu paměti.

Rychlost záznamu… Pro plynulý pohyb stačí 15 snímků za minutu. I zde platí čím více = tím lépe a proto doporučujeme zvolit alespoň 25 snímků za minutu. Nejlepší kamery do auta disponují i 60 a více snímky za minutu.

Co je dobré ještě vědět?

GPS… měří rychlost vašeho vozidla a také trasu, kterou dokáže následně zobrazit na mapách. Hodí se například do firem, kde můžete zpětně sledovat trasu vašich firemních vozidel.

Snadná obsluha systému… Intuitivní ovládání či automatické zapínání kamery s nastartováním vozidla, by měla být samozřejmostí. Zapínat kameru ručně by vedlo akorát k tomu, že by vám na předním okénku zabírala zbytečně místo.

Uzamčení záznamu… Pokud se něco vyskytne a vy potřebujete záznam „zmrazit“ aby nedošlo k jeho smazání či přehrání, můžete tak učinit manuálně zámkem.

Fotoaparát… Fotoaparát mají dnes všechny autokamery. Jakmile se stanete svědkem či účastníkem dopravní nehody, můžete „foták“ použít k zaznamenání důkazních materiálů.

Levné KAMERY DO AUTA již od 888 Kč

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších kamer do auta na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používanou autokameru a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

9 komentářů

  1. Miroslav

   Taky mám TrueCam A5, už druhou, stejný šmejd jako ta první – žije si vlastním životem (přestože mám výrobcem doporučenou záznamovou kartu). Záznam dobrý, ale nespolehlivý, takže podle zákona schválnosti, kdyby k něčemu došlo, tak to bude zrovna když bude mít „slabší“ chvilku. Rozhodně NEdoporučuji. Půjde znova na reklamaci 🙁

  1. Maro

   Lamax c7? je to smejd , zrovna sem ji poslal spatky, nenahrala ani pul hodiny zaznamu jednoduse se vypla pocas jizdy a to jsem ji skousel snad 20 krat. baterie nevydrzela ani 2 hod. i kdyz je zminka v navodu ze pri „24 hod.“. Koupil jsem ji prave kuli hovadum na parkovisti, protoze mi uz 2 oklepali novy auto i kdyz bylo na kraji parkovisti, zeby jenom vul trafil. ale zistil jsem ze nefungovala pozadne ani pocas jizdy….

   1. Jarius

    Přesně, mám už rok od Lamaxu zrcátko s kamerama, sračka největší! Byl jsem svědek nehody-nic, srnka-nic. Prostě vám nenahraje ani půl hodiny videa. Při couvání místo aby spustila zpětnou kameru čumí display dopředu. Sračka, sračka a sračka. Teď je po třetí na reklamaci a doufám že mi vrátí peníze. Už nikdy nic od Lamax

  1. admin

   Dobrý den, máte pravdu. Obecně totiž kamery do auta schytávají z elektroniky snad nejvíce negativních komentářů (možná ještě s meteostanicemi). Je to tedy zejména o tom, najít ten kompromis, protože vždy se najdou malé chybičky, ale aktuálně na trhu nic lepšího není.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.