Nejlepší křovinořezy 2019

Křovinořez Hecht Nejeden zahrádkář si pochvaluje práci s křovinořezem. Proč? Protože nejlepší křovinořezy na trhu zvládnou úpravu náročného terénu, poradí si s vysokou trávou, upraví i zanedbané pozemky a ty nejvýkonnější modely přeřežou dokonce i kmeny slabších stromků. Jde tedy opravdu o užitečného pomocníka, který je navíc skladný, takže někde v zahradním domku nebo dílničce nezabere tolik místa.

Správný výběr není vždy jednoduchý, a tak jsme pro vás sestavily přehledný, pravidelně aktualizovaný žebříček těch nejlepších modelů. Vždy tak máte k dispozici čerství souhrn nejlepších typů, ze kterého se můžete při vaší koupit inspirovat. Náš žebříček je připraveny na základě rozličných testů získaných od renomovaných společností a též jsme při sestavování žebříčku brali ohled na názory odborníků v oboru a uživatelské recenze. Žebříček je tak souhrnem odborných poznatků.

Při koupi zohledněte především cenu, protože levné křovinořezy podle mnohých zahrádkářů příliš mnoho nevydrží – přehřívají se, mají vysokou spotřebu, slabý výkon či problematický start. „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“ při křovinořezech platí dvojnásob. Myslete také na velikost vašeho pozemku, terén a frekvenci úprav.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší křovinořezy – TOP 7 podle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Vega BC430PRO
5 Stars5 / 54 390 KčČíst recenze
2.Oleo-Mac Sparta 250 T
5 Stars5 / 55 090 KčČíst recenze
3.STIGA SBC 252 D
4.85 Stars4.85 / 55 490 KčČíst recenze
4.HECHT 1445
4.7 Stars4.7 / 52 390 KčČíst recenze
5.Husqvarna 128 R
4.55 Stars4.55 / 57 990 KčČíst recenze
6.Fieldmann FZS 3020-B
4.5 Stars4.5 / 52 790 KčČíst recenze
7.GTM GTBC 43M
4 Stars4 / 54 499 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku KŘOVINOŘEZŮ


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší křovinořez?

 • Pohon motoru. Při elektrických vás bude omezovat délka kabelu, resp. možnosti prodlužovacího kabelu, ale na druhé straně vás nadchne menší hlučnost. Akumulátorové jsou dražší, no nepotřebujete na jejich provoz benzín ani kabel. Křovinořezy na benzínový pohon jsou výkonné, je ale nutné mít při sobě vždy trochu benzínu.
 • Výkon křovinořezů. Čím vyšší je výkon, tím bude práce pohodlnější a rychlejší.
  • Lehčí křovinořezy mají výkon od 0,65 kW do 1 kW – jsou méně výkonné, postačí do menších zahrad a ne náročné úpravy. Na sekání menší stromků zapomeňte.
  • Střední výkon se pohybuje v rozmezí od 1 kW do přibližně 2,3 kW – tohoto výkonu využijete při zarostlých porostech anebo v hůře přístupných terénech.
  • Profesionální křovinořezy mají výkon okolo 3 kW – poradí si s každým terénem bez ohledu na rozlohu. U těchto křovinořezů si poradíte i s menšími stromky.
 • Ozubení kotouče. Kotoučové křovinořezy mohou mít ozubení:
  • 3 až 4 zuby jsou vhodné na úpravu trávy a jemného křoví,
  • 8 zubů využijete při úpravách křovin či třeba suché staré trávy,
  • 22 zubů přeřeže už i kmeny menších stromků.
 • Objem motoru. Na drobné práce okolo menší zahrádky postačí objem okolo 25 cm3. Častá práce v zahradě anebo větší rozlohu pozemku si vyžádají objem motoru od 37 do 50 cm3. Je pouze na vás, jak zhodnotíte svoje potřeby.
 • Dvojtaktový anebo čtyřtaktový motor? Čtyřtaktové motory se zdají být pro lidské ucho tišší, no rozdíl v porovnání s dvojtaktovými je pouze minimální (obvykle byli naměřeny rozdíly jen okolo 5 decibelů). Ve skutečnosti je tedy jejich zvuk jen příjemnější, nejsou však výrazně tišší. Nevýhodou však může být složitější konstrukce, která je zároveň složitější na údržbu a opravy. Dvoutaktové motory mají výraznější zvuk, ale jsou méně náročné na údržbu. Není třeba řešit složité ventily anebo komplikované konstrukce.

Jaké jsou hlavní výhody křovinořezů?

Jak už hovoří sám název, jsou určené k sekání křovin, vysoké trávy a rozličných porostů. Pokosí porosty i v okolí plotů, schodů anebo okrasných keříků bez toho, aby se poškodili. Jsou také vynikající pomocníci v případě, že potřebujete sekat trávu na seno.

Jaké druhy křovinořezů známe?

Profesionální křovinořezy jsou vhodné pro každodenní používání i pro velké plochy. Šikovně si poradí i s hrubým křovím anebo těžkým terénem.

Farmářské křovinořezy, jsou vhodné v podstatě do všech zahrad, protože splňují nároky i vybíravějších zahrádkářů.

Hobby křovinořezy jsou určené spíše na občasnou úpravu a správu pozemků, ideální do menších zahrad.

Levné KŘOVINOŘEZY již od 1 999 Kč

Pomohli jsme vám vybrat ten nejlepší křovinořez na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný kvalitní křovinořez a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.