Nejlepší lyžování v Itálii 2019

Lyžování Itálie O tom, že lyžování v Itálii patří mezi nejlepší zážitky není třeba pochybovat. Kombinace skvělých lyžařských podmínek a připravených sjezdovek všech náročností, vynikající kuchyně (včetně několika Michelinských restaurací) a vytříbené stylové prostředí s pohádkovou atmosférou. To je zkrátka zimní Itálie. Ale kam vyrazit, abychom své zážitky ještě umocnily?

Přečetli jsme několik významných blogů, které porovnávali jednotlivá lyžařská střediska, abychom vám nakonec byli schopni říct, kde je nejlepší lyžování v Itálii a jaká střediska se vyplatí navštívit. Přehledně jsme vše zaznamenali do tabulky, ale pokud vás zajímají další informace o jednotlivých resortech, najeďte si níže pod tabulku, kde jednotlivá střediska popisujeme podrobněji.

Snad vám pomůžeme vybrat to pravé místo, kde strávit báječnou dovolenou na horách.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší lyžování v Itálii, aneb 10 nej středisek

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Passo Tonale1 390 Kč Více informací
2.Corvara???
3.Kronplatz / Plan de Corones, Jižní Tyrolsko1 363 KčVíce informací
4.Cervinia9 190 Kč Více informací
5.Cortina d'Ampezzo, Dolomity2 603 KčVíce informací
6.Livigno3 100 KčVíce informací
7.Madesimo2 990 KčVíce informací
8.Courmayeur???
9.Val di Fiemme804 KčVíce informací
10.Val Gardena, Dolomity SuperSki1 881 KčVíce informací

Klikni pro nabídku lyžařských zájezdů do Itálie


[sc:vysvetlivky]

1. Passo Tonale

Kompaktní lyžařské letovisko, vhodné pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře je jedním z nejoblíbenějších v celé Itálii. A také náš vítěz, jako nejlepší lyžování v Itálii. Jedno z mála italských letovisek, kde si můžete být jisti sněhovou pokrývkou i na začátku května. Široké sjezdovky jsou jako stvořené a naprosto bezpečné pro rodiny s dětmi. Chcete-li se dobře najíst, zkuste La Mirandola hotel z 12 století s restaurací s kamenným stropem a fantastickou atmosférou. V městečku se nachází řada barů a kaváren pro večerní i denní posezení. Celkem se zde nachází na 30 vleků, se 100 km sjezdovek, z nichž 66% tvoří ty červené. Svahy se nachází v nadmořské výšce od 1 120 m do 3 015 m. Tip pro ty, kdo lyžování nemusí. Umístěny jsou zde také lázně.

Fakta: 30 vleků, 100 km sjezdovek (17% modrá, 66% červené, 17% černá), 6ti denní skipas cca 196 euro.


2. Corvara

V samém srdci lyžařské oblasti Dolomit v provincii Bolzano v Jižním Tyrolsku (jen 6 hodin autem z Prahy), leží malá obec Corvara. Ačkoliv má obec jen 1500 stálých obyvatel, patří díky pořádání Světového poháru v Alta Badia mezi prestižní lyžařská střediska společně se sousední San Cassiano, které se mohou pochlubit nejnáročnějším slalomem na světě Sella Ronda. Avšak na své si zde i díky nadmořské výšce 1568 metrů nad mořem přijdou rodiny s dětmi a středně pokročilý lyžaři. Na úpatí svahů se nachází několik prvotřídních restaurací, které často získávají nejrůznější ocenění. To by si jistě zasloužilo i panorama a růžové odrazy od Dolomit při západu slunce. Ubytování si můžete zajistit v luxusních 4 hvězdičkových hotelech i jednodušších apartmánech. Záleží na vašich cenových preferencích.

Fakta: 179 vleků, na 433 kilometrů sjezdovek (38% modrá, 53% červená, 9% černá) a svahy v nadmořské výšce od 1,005m do 3,270m, 6ti denní skipas cca 270 euro.


3. Kronplatz / Plan de Corones

Další z nejnavštěvovanějších lyžařských středisek v Itálii je v jižním Tyrolsku položená oblast Kronplatz. Obecně známa také pod názvem Plan de Corones, jež zobecňuje lyžařské středisko a jeho nejbližší okolí, které zahrnuje také městečka Speikboden a Klausberg. Ideální pro rodinnou dovolenou na horách se všemi druhy sjezdovek, od začátečnických plání až po sjezdovky pro pokročilé lyžaře. Kronplatz patří mezi jedno z nejvýše položených lyžařských středisek a nabízí dech beroucí výhled na údolí.


4. Cervinia

Cervinia nabízí obrovský lyžařský areál, na jehož dražší skipas je možné lyžovat i přes hranice v jedné z nejlepších Švýcarských lyžařských oblastí – Zermattu. Cervinia nabízí skvělé restaurace a řadu možností k nakupování, což jistě ocení vaše drahé polovičky. Sníh tu najdete téměř s jistotou od listopadu do konce dubna. Cervinia není nejkrásnější lyžařské středisko v Itálii, ale nabízí jedny z nejlepších sjezdovek pro děti. Široké pláně umožňují získat jistotu hlavně začínajícím a středně pokročilým lyžařům.

Fakta: Resort leží ve vysoké nadmořské výšce 2050 metrů, nabízí 21 vleků, 160 kilometrů sjezdovek (30% modrá, 59% červené, 11% černá) a šestidenní skipas vás vyjde na cca 210 euro.


5. Cortina d’Ampezzo

„Live la dolce vita“ aneb žij si svůj sladký lyžařský život. To nabízí jedno z nejromantičtějších míst v Itálii. Staré historické městečko v nadmořské výšce 1225 metrů s pískovcovými katedrálami a zvonicemi z 19. století. Na jeden skipas zde můžete lyžovat na 115 kilometrech značených sjezdovek, kam vás vyveze 34 vleků a které jsou rozděleny do jednotlivých oblastí. Nachází se zde také několik opravdu těžkých černých sjezdovek, přesto více jak 80% svahů je určeno pro začátečníky a pokročilé lyžaře. Městečko nabízí také krásnou pěší promenádu lemovanou bary, restauracemi a obchody s lyžařským vybavením. Večer je hlučno na náměstí Piazza Venezia, aby se pak davy přesunuly do nočních podniků a klubů. Cortina hostila také Olympijské hry v roce 1956. Dá se říct, že Cortina d’Ampezzo je italská verze nóbl švýcarského letoviska St. Moritz.

Fakta: 6ti denní skipas cca 251 euro.


6. Livigno

V samém srdci Alp, v Lombardii, se nachází jedno z nejznámějších lyžařských středisek Livigno. Díky své těžké dostupnosti se mu přezdívá též Malý Tibet. Nabízí téměř 30 lyžařských vleků v okolí a 115 kilometrů sjezdovek, slibuje dlouho trvající zábavu pro všechny typy lyžařů a to od začátku listopadu až do konce dubna. Navíc Livigno má zvláštní daňový statut sahající až do dob napoleonské doby. Nemá DPH, což se projevuje zejména na nižších cenách nápojů, benzínu a jídla. V tomto patří mezi nejlevnější lyžařská střediska v Itálii.

Fakta: 30 vleků, 115km sjezdovek (38% modrá, 47% červené, 15% černá), 6ti denní skipas cca 219 euro.


7. Madesimo

Nad italským jezerem Como se nachází tato stará vesnička, jež milují hlavně italské rodiny, které hledají vysoce kvalitní sjezdovky za velmi slušné peníze. Středně těžké svahy, včetně jedné z nejlepších klasických tratí v Evropě, která sestupuje o 1000 metrů. Lyžařský areál není tak rozsáhlý jako u výše popsaných, ale má spoustu terénů. O víkendech tu, vzhledem k blízkosti k Milánu a Bergamu, bývá poměrně rušno. Obec má řadu prestižních restaurací, barů a pizzerií – doporučujeme tu na konci města – Dogana Vegia.

Fakta: 12 vleků, 60 kilometrů sjezdovek (49% modrá, 42% červená, 9% černá), 6ti denní skipas cca 176 euro.


8. Courmayeur

Nejlepší letovisko, kam se vydat na víkend. Ano Courmayeur je letovisko, kam se zazobaní Italové vydávají v pátek večer, aby si zde užívali nejen fantastických sjezdovek, ale také vyhlášených koktejlových barů. Naštěstí jen malá část těchto lidí lyžuje, takže na sjezdovce bude dostatek místa i pro vás. Okouzlující horská vesnička leží v závětří Mont Blancu na italském konci tunelu Mont Blanc, se Chamonix ve Francii na druhém konci.

Fakta: 6ti denní skipas cca 227 euro.


9. Val di Fiemme


10. Val Gardena


Pomohl vám náš výběr lyžařských středisek, kde zažijete nejlepší lyžování v Itálii? Podívejte se také na nejlepší hotely v Turecku a nejlepší hotely v Egyptě.


Klikni pro nabídku lyžařských zájezdů do ItáliePomohlo vám naše hodnocení nejlepších lyžařkých středisek v Itálii? Podělte se s námi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi navštívený hotel či lokalitu a pomozte ostatním objednat to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.