Nejlepší lyžování v Rakousku 2019

Lanovka v Alpách Zajet si na víkend nebo o letních prázdninách do Alp? Pohádkový pobyt vás čeká v nejlepších lyžařských střediscích v Rakousku, aniž by tu zruinovalo vaši peněženku. Můžete se těšit na tisíce kilometrů sjezdovek, rozsáhlé a výborně vybavené skiareály a lyžování v nadmořské výšce od 550 do 3 450 metrů nad mořem. Zážitkem bude noční jízda na osvětlených sjezdovkách a pohled na okolní přírodu zahalenou do bílého hávu.

Při plánování zimní dovolené v Rakousku se vám nestane, že by byl v Alpách nedostatek sněhu. Stačí si vybrat středisko, termín a můžete vyrazit se svými dětmi na aktivně strávenou dovolenou. Možná ale stojíte před otázkou, do jakého skiareálu se vydat. Připravili jsme se pro vás žebříček lyžařských středisek, kde zažijete nejlepší lyžování v Rakousku a při jehož sestavování jsme se inspirovali významnými blogy, které porovnávají lyžařské skiareály. Kde prožijete TOP dovolenou?

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší lyžování v Rakousku, aneb 9 nej středisek

 
Název
Cesta z Prahy
Hodnocení
Zájezdy od
 
1.Kitzbühel5 - 6 hod.985 Kč Zobraz zájezdy
2.St. Anton6 hod.5 520 KčZobraz zájezdy
3.Ischgl7 hod.1 220 KčZobraz zájezdy
4.Alpbach5 hod.775 Kč Zobraz zájezdy
5.Innsbruck6 hod.???
6.Söll5 hod.???
7.Saalbach6 hod.1 441 KčZobraz zájezdy
8.Sölden6 hod.627 KčZobraz zájezdy
9.Zell am See-Kaprun6 hod.548 KčZobraz zájezdy

Klikni pro nabídku lyžařských zájezdů do Rakouska


[sc:vysvetlivky]

1. Kitzbühel

Nespokojíte se jen tak s něčím? Pak si oblíbíte jedno z nejluxusnějších středisek v Rakousku, jehož přezdívka „Monte Carlo Alp“ mluví za své. Tento skiareál ve východním Tyrolsku proslavil nejnebezpečnější sjezdařský závod, který se koná na legendární sjezdovce Streif na Hahnenkammu. Devítitisícové městečko je vstupní bránou k nejlepšímu lyžování v Rakousku na sjezdovkách všech obtížností v celkové délce 170 km. Ochuzeni nebudou ani běžkaři, kteří si budou pochvalovat upravené běžkařské tratě.

Fakta: Cesta z Prahy 5 – 6 hodin, délka modrých tratí 91 km, délka červených tratí 57 km, délka černých tratí 25 km.


2. St. Anton

V tomto středisku si nebudete připadat jako v Rakousku, ale spíše jako v Alpách ve Švýcarsku nebo Francii. Rozkládá se na pomezí Tyrolska a Vorarlbergu a nabízí výborné podmínky pro průměrné a pokročilé lyžaře na sjezdovkách dlouhých 348 km. Adrenalin v žilách vám bude pumpovat při sjezdu ve volném terénu a na desetikilometrové sjezdovce z Vallugy do St. Antonu s neuvěřitelným převýšením 1 350 metrů. Kdo si troufne, může sjet nejtěžší sjezdovku Kandahár, kde se v roce 2001 pořádal mužský sjezd mistrovství světa.

Fakta: Cesta z Prahy 6 hodin, délka modrých tratí 146 km, délka červených tratí 147 km, délka černých tratí 55 km.


3. Ischgl

V západním Tyrolsku na hranicích se Švýcarskem se nachází rušný skiareál Ischgl, přezdíván pro svůj noční život „Alpskou Ibizou“. Úžasné sportovní vyžití zaručuje 238 km tratí s pětačtyřiceti lanovkami a vleky. Nejdelší sjezdovka tzv. „Jedenáctka“ má délku 11 km a převýšení téměř 1 500 metrů. Večer skýtá středisko Ischgl bohatý noční program, nákupy v luxusních buticích a příjemné posezení v barech a restauracích. To, že se jedná o moderní skiareál s výborným zázemím, dokazuje investice do infrastruktury za 225 milionů eur.

Fakta: Cesta z Prahy 7 hodin, délka modrých tratí 39 km, délka červených tratí 150 km, délka černých tratí 34 km.


4. Alpbach

Skiareál Alpbach v samém srdci Tyrolska – to je jistota sportovních zážitků pro celou rodinu na 52 km upravených sjezdových tratí. Děti se tu naučí lyžovat a vy prověříte své lyžařské schopnosti. Středisko si vás získá svou rodinnou atmosférou, historickým prostředím a různými možnostmi volnočasových aktivit. V lanovkách z Alpbachu a Inneralpbachu překonáte výškový rozdíl 2 000 metrů a pokocháte se nádherným výhledem na okolní vrcholy. Zajímavostí jsou trasy pro zimní nordic walking, sáňkařské dráhy a večerní výpravy na sněžnicích za svitu pochodní.

Fakta: Cesta z Prahy 5 hodin, délka modrých tratí 18 km, délka červených tratí 29 km, délka černých tratí 5 km.


5. Innsbruck

Nejlepší lyžování v Rakousku zažijete v přilehlých horských vesničkách u města Innsbruck. Oblast patří mezi největší lyžařská střediska světa a na své si tu přijdou běžkaři, vyznavači extrémního lyžování, snowboardisté i lyžaři začátečníci. V Innsbrucku jednoduše nastoupíte do kabinkové dráhy a během okamžiku se ocitnete ve výšce 2 000 metrů ve středisku Seegrube. Sjezdovky se klikatí v celkové délce 285 km s rozličnými stupni obtížnosti.

Fakta: Cesta z Prahy 6 hodin, délka modrých tratí 94 km, délka červených tratí 160 km, délka černých tratí 31 km,


6. Söll

Ve slunné kotlině vítá nedočkavé lyžaře středisko Söll s nepřebernou volbou volnočasových aktivit. Tento skiareál je součástí rozsáhlé lyžařské oblasti SkiWelt v Tyrolsku a při lyžování se vám otevírá přepychový pohled na masiv Wilder Kaiser a Hohe Salve. Vyřádí se tu nejvíce rodiny s dětmi a své dovednosti vybrousí k dokonalosti průměrní a začínající lyžaři. V celé oblasti je vám k dispozici 279 km tratí s perfektním sněhem a zimními podmínkami.

Fakta: Cesta z Prahy 5 hodin, délka modrých tratí 124 km, délka červených tratí 128 km, délka černých tratí 27 km.


7. Saalbach

Věděli jste, že nejlepší lyžování v Rakousku je také ve středisku Saalbach? Středisko je místem netušených možností, odkud vedou lyžařské vleky až do vysokých nadmořských výšek s 270 km tratí. Skiareál je plný protikladů, kde se mísí mírné svahy s černými sjezdovkami a zábavné sportovní parky se závodními dráhami. Celá oblast Saalbach Hinterglemm Leogang je zárukou povedené lyžovačky na 10 vrcholech. Požitek z jízdy tu najdou zejména zkušení lyžaři.

Fakta: Cesta z Prahy 6 hodin, délka modrých tratí 140 km, délka červených tratí 110 km, délka černých tratí 20 km.


8. Sölden

Skiareál Sölden v rakouském Tyrolsku si zamilovali lyžaři pro skvělé lyžování, luxusní zázemí a živé okolí. Příjemně vyčerpaní budete po lyžování na celkem 142 km dlouhých sjezdovkách a 130 km běžkařských tratí. Převážně se lyžuje na úbočí Gaislachkogel a Giggijoch, kam se pohodlně dostanete lanovkou. Své zkušenosti uplatníte na strmém ledovci Rettenbach a ti méně zdatní zvládnou sjet mírný ledovec Tiefenbach. Po aktivním dni si dopřejte odpočinek s aquaparku Freizeit Arena s bazény, tobogány a saunami.

Fakta: Cesta z Prahy 6 hodin, délka modrých tratí 67 km, délka červených tratí 48 km, délka černých tratí 27 km


9. Zell am See-Kaprun

Jízda na lyžích, snowboarding a běhání na běžkách – ani středisko Zell am See-Kaprun nezůstává pozadu oproti ostatním skiareálům. Návštěvníci se v této rozsáhlé oblasti mohou zdokonalit v zimních sportech a aktivně relaxovat. Uprostřed zasněžené horské krajiny se tyčí vrcholy Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn s desítkami kilometrů sjezdových tratí. Středisko myslí i na malé návštěvníky a umožňuje bezpečné lyžování na vrcholu Maiskogel. Jako znovuzrození budete po využití služeb nového wellness centra Tauern Spa.

Fakta: Cesta z Prahy 6 hodin, délka modrých tratí 57 km, délka červených tratí 49 km, délka černých tratí 32 km.


Pomohl vám náš výběr lyžařských středisek, kde zažijete nejlepší lyžování v Rakousku? Podívejte se také kde je nejlepší lyžování v Itálii a jaké jsou nejlepší hotely v Egyptě.


Klikni pro nabídku lyžařských zájezdů do RakouskaPomohlo vám naše hodnocení nejlepších lyžařkých středisek v Rakousku? Podělte se s námi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi navštívený hotel či lokalitu a pomozte ostatním objednat to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.