Nejlepší barva na vlasy 2019

barva na vlasy Logona Barvení a zkrášlování vlasů je v dnešní době běžnou a hlavně oblíbenou záležitostí mnoha žen i mužů. Někdo si barví vlasy v pohodlí domova, jiný zajde k odborníkovi. Důležité je však vědět, která z barev patří mezi nejlepší nebo jaké druhy značek na našem trhu najdete. Náš test Vám pomůže vybrat tu nejlepší barvu na vlasy. Díky přehlednému hodnocení sestaveného na základě renomovaných testů, názorům a radám snadno najdete tu oblíbenou.

Tento žebříček nejlepších barev na vlasy je schopen odhalit plusy i mínusy daných výrobků, upozorňuje na přednosti a možné nedostatky. Díky němu si můžete udělat svoji představu a zvolit tak výrobek dle svých představ.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší barvy na vlasy – TOP 5

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Logona
259 KčČíst recenze
2.Khadi
197 KčČíst recenze
3.L´Oréal Casting Creme Gloss
101 KčČíst recenze
4.Logona Color Creme
459 KčČíst recenze
5.L´Oréal Excellence
190 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku barev na vlasy


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší barvu na vlasy?

Výrobci barev na vlasy: Schwarzkopf, Garnier, L´Oréal Paris, Londa, Poly Palette, Wella a jiné

Vlasová kosmetika podléhá při výrobě přísným normám: Tak jako ostatní výrobky, i vlasová kosmetika a hlavně barvy podléhají důkladnému zkoumání a kontrole, zda odpovídají veškerých předpisům a pravidlům dle přísných norem. Zkoumá se složení, koncentrace, limity, možná rizika na zdraví a také vliv na ekologii. Výzkumu se věnují kvalifikování odborníci. Hodně testů není prováděno na zvířatech. Vše se dozvíte z letáčku nebo obalu výrobku. Některé barvy obsahují peroxid, hlavně barvy světlých odstínů (blond). Existují barvy přírodní a barvy permanentní. U přírodních není barevný efekt až tak viditelný a trvanlivý, jakou u barev permanentních.

Před použitím se doporučuje alergický test na kůži: pro vyloučení případné alergické reakce na látky obsažené v barvě je nutné provést před použitím barvy alergický test na kůži. Pozor na PPD (parafenylendiamin), tento alergen vyvolává otoky kůže, zarudnutí, svědění a vyrážku. Alergie se může projevit v rozmezí 24 – 48 hodin od použití barvy. Vždy se podívejte na složení, pokud objevíte nějaký alergen, na který máte alergii, výrobek nepoužívejte.

Jaký odstín vybrat? Odstín barev vybírejte podle své pleti a podle toho jak se líčíte. Pamatujte, že vždy musíte přizpůsobit k barvě vlasů i své líčení. K blondýnkám se hodí odstíny karamelové, zlaté, oříškové / k brunetkám budou ladit barvy hnědé, čokoládové, fialové nebo červené a bordó / zrzavým vlasům sluší odstíny zlatohnědé a měděné / pro černovlásky je připravená škála barev v odstínech modré, fialové a tmavě černé.

Jak dlouho barva na vlasech vydrží? Odpověď zní – různě. Záleží na kvalitě barev a na péči o vlasy. Při častém (denním) mytí vlasů počítejte s výdrží maximálně 4-6 týdnů. Vše souvisí úzce s péčí o vlasy, některé vlasové přípravky podporují trvanlivost barvy a zachovávají její sytost i lesk.

Způsob barvení: Každá barva většinou obsahuje rukavice, barvící krém, oxidační činidlo a balzám na výživu vlasů. Vždy dodržujte rady podle návodu v letáčku. Někdy stačí k celému procesu barvení 20 minut, jindy 30 minut, na každý typ vlasů je jiný způsob nanášení. Pokud si barvíte odrostlé kořínky tmavými odstíny, nikdy nedávejte barvu na celé vlasy zároveň, protože u kořínku bude mít jiný odstín než na pramenech. Čím déle si tmavou barvu na vlasech ponecháte, tím bude odstín tmavší a sytější. U blond barev nepřekračujte limity pro ponechání barvy na vlasech, předejdete tak zničení vlasů.

Nevíte jaký výrobek si pořídit? Inspirujte se například u nás, kde pro vás pravidelně aktualizujeme žebříček nejlepších barev na vlasy.

Dbejte vždy na pokyny v letáčku: každá kvalitní barva obsahuje letáček s informacemi a návodem na barvení. Je třeba dávat pozor na oči, pokožku obličeje, používat rukavice a dodržovat všechna pravidla dle instrukcí.

Barvení doma nebo v salónu? Říká se, že barvení doma není nikdy tak perfektní, jako od profesionála. Avšak i toto tvrzení stojí za úvahu. Kdo si se svými vlasy umí pohrát a je šikovný, může vytvořit umělecké dílo k vlastní spokojenosti.

Jaká je pro vás nejlepší barva na vlasy? Dejte vědět ostatním čtenářům do diskuse pod tímto článkem.

Levné BARVY NA VLASY už od

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších barev na vlasy na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používanou barvu na vlasy a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

3 komentářů

  1. Lenka

    Naše semipřírodní barvy na vlasy Herbatint jsou jedny z nejšetrnějších barev. 100% kryjí šediny a neobsahují amoniak ani parabrmy. Navíc je jejich aplikace zcela bez zápachu. Na webu pridnejsibarveni.cz najdete recenze.

  2. Hana

    To možná jsou, ale zato 3 x dražší:( a 300 Kč za barvu fakt dávat nebudu:((
    ted jsou i ty drahé docela v akcích např. Color Expert od Schwarzkopf, je za 119 Kč, sleva ze 160 Kč
    už tak to blbě prodávaj, barvy jim stojí v regálech, a nevím, kdo by kupoval za 300 Kč barvu!!!!!!!!!!!!

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.