Nejlepší make up 2019

Make up Esteé Lauder Nejlepší make up je ten, který působí úplně přirozeně, a zároveň dokáže spolehlivě zakrýt některé nedostatky, s kterými bojuje nejedna žena. Při koupi make-upu nikdy nemyslete na cenu – zaměřte se na jeho vlastnosti, konzistenci a barevný odstín.

Jak jsme psali hned v první větě, nejlepší makeup musí vypadat hlavně přirozeně. Nejhorším přešlapem v líčení je jiný barevný odstín tváře a makeupu, protože se tím zmaří jakákoliv snaha o pěknou úpravu zevnějšku. Hned druhá důležitá věc je konzistence, která závisí od kvality vaší pleti. Problematická pleť ocení středně hustý make up, pleť s menšími nedostatky si vystačí klidně s tekutým i řídkým make-upem.

Abyste se věděli lépe zorientovat a najít pro sebe co nejlepší make up, přinášíme vám test make upů, se kterým, jak doufáme, bude nakupování mnohem snadnější. Mimo toho, jsme pro vás připravily praktické rady a odpovědi na nejčastější otázky zákazníků.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší make up – TOP 7 dle nás

 
Název
Vlastnosti
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Vichy Dermablend
- tekutý make-up
- pro všechny typy pleti
5 Stars553 KčČíst recenze
2.Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place
- tekutý make-up
- pro všechny typy pleti
5 Stars931 KčČíst recenze
3.MAC Pro Longwear Foundation
- lehký krémový make-up
- pro všechny typy pleti
5 Stars926 KčČíst recenze
4.Revlon Cosmetics ColorStay™
- dlouhotrvající make-up
- pro normální, suchou pleť
4.5 Stars231 KčČíst recenze
5.Estée Lauder Double Wear Maximum Cover
- tekutý make-up
- pro všechny typy pleti
4.5 Stars971 KčČíst recenze
6.Mary Kay TimeWise Luminous-Wear
- tekutý make-up
- normální až suchá pleť
4.5 Stars425 KčČíst recenze
7.L'Oréal Paris True Match
- tekutý make-up
- pro všechny typy pleti
4.5 Stars277 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku MAKE UPŮ


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší make up?

 • Barevný odstín je základ. Je jedno jak kvalitní „mejkap“ si koupíte, pokud odstín nebude pokud možno absolutně ladit s vaší pokožkou. Dbejte tedy na to, aby se barva make upu co možná nejvíce podobala barvě vaší pleti. Testery zásadně nanášejte na zápěstí, anebo hřbet dlaně, kde je pokožka světlá, nejvíce podobná tváři. Pokud nakupujete v drogerii, testujte vícero make-upů od rozličných značek naráz. Dokážete je tak dokonale porovnat. Možná najdete skvělý make-up od značky, kterou jste doposud nepožívali. Vybrané značky pak můžete zakoupit levněji na internetu.
 • Konzistence make upu. Na trhu jsou různé druhy make-upů: tekuté, krémové, pudrové, pěnové, minerální a tuhé. Který vybrat? Záleží na tom, jakou krycí schopnost by váš „mejkap“ měl mít. Nejprodávanější jsou tekuté a krémové, hned za nimi pak lehké pěnové. Pudrové jsou oblíbené především v létě, kdy ženy upřednostňují rychlejší líčení. Minerální se hodí zejména pro dámy, které mají citlivou pleť a potřebují co nejšetrnější složení.
 • Druh makeupu. Mimo zmatňujícího, minerálního a rozjasňujícího, máte k dispozici i voděodolné makeupy, liftingové a kombinované spojující vícero výhod naráz v jediném balení.
 • Doporučujeme stejnou značku. Není dobré, pokud budete používat make-up jedné značky společně s pokladovým krémem značky jiné, a to celé na závěr přepudrujete pudrem ještě úplně jiné značky. Doporučujeme dbát na to, aby spolu líčidla ladila. I proto firmy vyrábějí makeup i pudr v jedné sadě s jednotným názvem, což znamená, že patří k sobě. Výsledek líčení bude lepší a vaše pleť nebude tolik trpět.
 • Nevíte jaký make up si pořídit? Inspirujte se například u nás, kde pro vás pravidelně aktualizujeme nejlepší make upy, které si lze v současné době koupit.

Nakupovat makeup přes katalog?

Katalogový prodej se v případě „mejkapů“ dá jednoduše vyřešit objednáním vzorků. Rozhodně nekupujte make up jen na základě katalogu, protože jsou barvy vždy značka zkreslené. Nejprve si objednejte vzorky, vyzkoušejte je v pohodlí domova, a až potom nakupujte vybraný odstín.

Jaké jsou základní druhy makeupů?

 • Zmatňující make up je vhodný pro mastnou a problematickou pleť, která nepotřebuje žádný lesk. Podstatou je zbavit tzv. T-zónu přílišného lesku. Při použití opravdu kvalitního zmatňujícího make-upu už nepotřebujete použít pudr, případně si ho vezměte sebou na pozdější přepudrování.
 • Rozjasňující make up pleť oživí a rozjasní. Tyto make-upy obvykle obsahují drobné částečky pigmentů, které odrážejí světlo. Unavená pleť bude vypadat svěžejší.
 • Kombinovaný make-up spojuje vícero výhod. Například zmatňuje a vyživuje pleť, anebo je kombinací pokladového krému a mejkapu.
 • Minerální make up má jemnější složení, obsahuje antioxidanty. Některé ženy na něj nedají dopustit, protože nedrážní citlivou pleť.
 • Voděodolný make up se nesmyje působením vody tak lehce, jako běžný make up. Je tedy ideální k moři či na koupaliště.
 • Liftingový make up je určený pro dámy ve vyšším věku. Dokáže šikovně překrýt mimické vrásky, sjednocuje barvu pleti a podporuje elasticitu. Investovat do tohoto druhu makeupu se vyplatí, protože určitě schová vrásky lépe než jakýkoliv jiný makeup.

Jaké jsou základní konzistence makeupů?

 • Tekutý make up je nejpoužívanější, protože má jednoduché složení a velmi dobře se roztírá i pokud je třeba se nalíčit rychleji v ranním shonu. Nabízí UV ochranu, sjednocuje tón pleti a je vhodný i pro sušší či mastnější pleť. V případě suché pleti by makeup měl obsahovat olejové složky, mastnější pleť potřebuje tekutý makeup na vodní bázi.
 • Krémový make up je obvykle mastnější, proto ho používají ženy se sušší pletí. Má velmi dobré krycí vlastnosti, takže schová stopy po akné i červené flíčky. Pokud nemáte suchou pleť, ale potřebujete lepší krytí, vyberte krémové makeup s lehčím složením. Roztírá se stejně jednoduše jako „mejkap“ tekutý.
 • Pěnový make up zpravidla nekryje tak dobře jako předchozí dva typy, ale je dobrým kompromisem mezi tekutým a krémovým. Výhodou je, že se hodí pro všechny typy pleti, no musíte se naučit ho dobře roztírat a to někdy v ranním shonu není žádná sranda.
 • Pudrový make up je primárně určený ženám s mastnou pletí, protože ji tolik nezatěžuje. Nanáší se pomocí velkého štětce.
 • Tuhý make up je nejméně používaný, najdete ho nejčastěji ve formě tyčinky. Je mastnější, pevnější a na jeho roztírání je třeba vyhradit si trochu toho času. Na druhé straně však výborně kryje nedostatky pleti (červené žilky, začervenání po akné, rozličné flíčky apod.).
Levné MAKE UPY již od 79 Kč

Pomohli jsme vám vybrat ten nejlepší make up na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používané make upy a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.