Nejlepší outdoorová kamera 2019

Outdoor kamera GoPro HERO4 Black Edition Dnes se společně podíváme na nejlepší outdoorové kamery, často označované jako sportovní videokamery. Díky nim můžete zachytit přímo z pohledu aktéra akční okamžiky na horách, ve vodě nebo třeba na kole. Velkou výhodou těchto kamer je fakt, že jsou konstruovány do extrémních podmínek a umožňují připevnění na součást oděvu nebo výbavy kameramana, aby měl volné ruce a kameře nevěnoval žádnou pozornost.

Nejlepší outdoorová kamera by měla splňovat řadu parametrů. V našem žebříčku najdete nejlépe hodnocené outdoor kamery dle recenzních webů, spotřebitelských portálů a odborníků v oboru. Takové kamery, které byli často chváleny jsme umístili do našeho žebříčku společně s hodnocením naší redakce.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší outdoorová kamera – TOP 6

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.GoPro HERO5 Black
5 Stars5 / 512 690 Kč Více informací
2.GoPro HERO5 Session
4.9 Stars4.9 / 59 690 Kč Více informací
3.GoPro HERO4 Black
4.7 Stars4.7 / 510 988 Kč Více informací
4.Garmin VIRB Ultra 30
4.5 Stars4.5 / 511 490 KčVíce informací
5.Tomtom Bandit Bike Pack
4.5 Stars4.5 / 58 946 KčVíce informací
6.Xiaomi Yi 4K+ (4K Plus)
4.5 Stars4.5 / 58 399 Kč Více informací
7.Xiaomi Yi Action 2 4K
4.3 Stars4.3 / 55 370 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku outdoorových kamer


[sc:vysvetlivky]

GoPro – Nejlepší výrobce a pak ti další

GoPro je průkopníkem outdoorových kamer. V současné době na trhu nenaleznete lepší modely, pouze více či méně úspěšné klony a kopie těchto kamer. I po 12ti letech je vývoj u této společnosti na vyšší úrovni než u konkurence. Značka si sebejistě drží první příčku v prodejnosti v řadě zemí celého světa.

Dlouhodobý vývoj přinesl na trh několik modelů, z nichž vždy ten nejnovější převyšuje ten předešlý, tak jak by to mělo být. Postupně jsme tak na trhu mohli vidět Gopro WIDE Hero, HD Hero, HD Hero2, Hero3, Hero3+, Hero4, GoPro HERO až k momentální absolutní spičce GoPro HERO5 ve verzi Black Edition.

Fenomén GoPro umožňuje zaznamenávat ty nejbláznivější okamžiky. Od hlubokých zážitků, přes extrémní sporty až po zásnuby, svatby, narození a další životní milníky.

Jak vybrat nejlepší outdoor kameru?

Hmotnost a rozměr kamery – V případě použití kamery na vlastním těle hraje každý gram roli. Chcete na sobě něco lehkého, malého a co vám zkrátka nebude překážet. Pokud využíváte outdoor kamery na pevných místech jako je auto či kolo, rozměry a váha nehrají až takovou roli.

Kvalita obrazu – Zážitky a momenty chcete mít pochopitelně v dostatečné kvalitě. Určitě doporučujeme kamery s HD či ještě lépe s FULL HD (nebo 4K) rozlišením. Jen tak získáte maximálně čitelné záznamy na celý život.

Odolnost – ne nadarmo se kamery nazývají jako sportovní. Měli by být tedy odolné a pokud možno do extrémních podmínek. Měli by vydržet silnější nárazy, otřesy, otěry i déšť. Případně by měli být schopny natáčet i pod vodou. Vše částečně řeší tzv. pouzdro, ve kterém se většina outdoorových kamer nachází a které kameru chrání před okolními vlivy.

Úhle záběru udává prostor, který kamera zachycuje. U sportovních kamer je to často efekt tzv. rybího oka. Ideálně by měla snímat kamera pod úhlem 100 až 150°. Lidské oko má zorný úhel někde na úrovni 130°.

Podívejte se na ukázkové video, dokážete tak zjistit kvalitu snímaného obrazu. Doporučujeme navštívit Youtube.com a vyhledat si typ vaší kamery. Zobrazí se vám videa nahraná samotnými uživateli. (např. videa kamery GoPro HERO5 Black)

Levné OUTDOOR KAMERY již od 914 Kč

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších outdoorových kamer na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používanou sportovní kameru a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.