Nejlepší sušička ovoce – recenze 2019

Sušička ovoce Concept SO-1020 Léto je plné čerstvého ovoce. Pro jeho nejsnadnější uskladnění používáme sušičky ovoce, které často známe také jako sušičky potravin (mimo ovoce lze sušit například houby, bylinky apod.). Mimo skladování nám ale sušička ovoce zintenzivní také vůni a chuť. Nespornou výhodou je pak zachování nutričních hodnot, vitamínů a minerálů. Přičemž doba spotřeby ovoce vzroste z maximálně dnů i na několik měsíců. A to už je zajímavý výčet výhod, které hovoří pro to pořídit si takový kousek domu.

Často se nás ptáte, jaká je nejlepší sušička ovoce? Téma jsme si tedy vzali pod taktovku a zpracovali žebříček, který vychází z hodnocení testovacích organizací, odborníků, tématických magazínů i samotných spotřebitelů. Recenze jsme za vás prošli a vybrali nejlepší sušičku ovoce na českém trhu. Souhlasíte s námi, nebo máte jiný názor?

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší sušičky ovoce – TOP 7 dle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Concept SO-10201 199 KčVíce informací
2.Professor SP 4200895 Kč Více informací
3.Gorenje FDK 24 DW1 399 Kč Více informací
4.Sencor SFD 1305BK899 KčVíce informací
5.ETA KARINA 03011 599 KčVíce informací
6.Zelmer FD1002999 KčVíce informací
7.Gallet Saint-Tropez DES 119899 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku sušiček ovoce


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší sušičku ovoce?

 • Výkon – doporučujeme rozmezí 250 W až 600 W. Nepotřebujeme rychlé sušení, které nám zničí veškeré vitamíny obsažené v ovoci a také potřebujeme dostat všechnu tekutinu z ovoce pomalejším způsobem vysychání. Dále doporučujeme sušičky s regulací teploty nebo dvěma stupni sušení.
 • Velikostsušičky ovoce se prodávají s tzv. platy. To jsou jednotlivá patra. Doporučujeme rozmezí 3-5 pater. Menší určitě nikoliv, protože po nakrájení ovoce a jeho vyrovnání do sušičky rázem zjistíte, že velikosti není nikdy nazbyt.
 • Vlastnosti – sušení není složitý fyzikální proces, takže při koupi si zodpovězte otázku, zda je potřeba zbytečných nadfunkcí. Bohatě stačí pomalé sušení, možnost volby síly sušení a třeba automatické vypnutí.

Možná si teď říkáte, že nejlepší sušička ovoce bude stát ranec. Není tomu tak. Ty nejkvalitnější produkty seženete již od necelých 1000 Kč. Naopak v žebříčku je nejdražší sušička za cenu 1 599 Kč, což si myslíme, že je maximum, které by měl člověk za tento spotřebič dát. Při pořizovací ceně ale dbejte na informace typu: jak často budu sušit ovoce či jiné potraviny a kolik jich budu sušit.

Levné SUŠIČKY OVOCE již od 699 Kč

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších sušiček ovoce na českém trhu? Podělte se s námi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný přístroj a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

5 komentářů

 1. evča

  Na sušičku potravin nedám dopustit – vyrábíme tak zdravé dobroty, které chutnají i dětem. Máme tuhle hyperzbozi.cz/susicky-potravin/sencor-sfd-1205wh – nebyla drahá a slouží dobře.

 2. Radek

  Zdravím pane Musil, zkuste sušičku Yden.

  Je to novinka na trhu a nemusíte se starat o nastavení teploty, vše je automatika – je to rychlé, úsporné a skvěle to suší.
  Sám ji mám a jsem velmi spokojen.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.