Nejlepší toustovače / sendvičovače 2019

Toustovač Philips Toustovač je moderní opékací pomocník, který si najde své využití v každé domácnosti. Je lehký, skladný, nenáročný na údržbu a jeho obsluhu zvládnou hravě i děti.

Na našem webu dáváme dohromady informace o nejkvalitnějších výrobcích, přičemž údaje získáváme od různých odborníků (českých a slovenských testovacích společností, německých testů jako je TestBerichte, hodnocení spotřebitelů aj.).

Našim cílem je poskytnout Vám nezaujatý přehled kvalitních výrobků a doplnit jej o další informace. V článku najdete praktické rady, jak si pořídit nejlepší toustovač podle Vašich představ.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší toustovače na trhu – TOP 7

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Tefal SW854D16
5 Stars5 / 52 799 KčVíce informací
2.Tefal SM1552
5 Stars5 / 5749 KčVíce informací
3.ETA Tampo 4156
4.8 Stars4.8 / 51 199 KčVíce informací
4.Philips HD2392
4.7 Stars4.7 / 5637 KčVíce informací
5.Tefal SW605833
4.7 Stars4.7 / 51 699 KčVíce informací
6.ETA Sorento 3151
4.7 Stars4.7 / 51 299 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku toustovačů


Jak vybrat ten nejlepší toustovač?

Co od svého toustovače očekáváte?

Každý má na svůj budoucí spotřebič jiné nároky. V prvé řadě byste si měli uvědomit, k čemu budete toustovač využívat. Vystačíte si se standardními funkcemi a jednoduchým opékáním pečiva, nebo chcete rafinovanější toustovač, který zvládne i např. i vafle či panini?

Jak je to s názvoslovím?

Nabídka toustovačů je pestrá, a proto se není čemu divit, že můžete narazit na nejasné pojmy. Můžete se setkat s tzv. toustovači, opékači, topinkovači, toastery, sendvičovači apod.

Pod těmito záludnými názvy se skrývají dva typy přístrojů. Topinkovač je určen k opékání jakéhokoliv chleba a opéká každý krajíček chleba zvlášť. Topinku vytáhnete a teprve poté ji namažete, čím budete chtít. Toustovač opéká nejčastěji dva krajíčky chleba, které už mají mezi sebou náplň. Často je v toustovači místo akorát na čtvercové chleby, které odpovídají těm klasickým „toustovým“. Vždy je nejlepší podívat se na detail přístroje a blíže prozkoumat, co všechno umí.

Na co se zaměřit při nákupu toustovače?

Je jasné, že si pořizujete toustovač na několik let a ne na jedno použití. Proto je moudré vybírat kvalitní provedení.

  • Materiál by měl mít dlouhou životnost, vysokou odolnost vůči teplu a měl by jít lehce očistit. Z těchto důvodů je výborný nerezový materiál. Co se týče prostoru určeného k zapékání, ideální je kvalitní teflon (neodlupuje se ani při častém používání, snadno se umývá)
  • Velkou výhodou jsou části, které je možno z toustovače oddělit a samostatně umýt. Lehce se tak vypořádáte se zapadlými drobečky, které jdou jinak poměrně těžko odstranit
  • Všimněte si, kolik pečiva lze opékat najednou a jak velký je přístroj a jeho spotřeba. Do malé domácnosti, kde velké přístroje nevyužijete, doporučujeme spíše menší modely.
  • Rozhodně je dobré, aby měl Váš toustovač možnost tepelné regulace. Často je totiž velký rozdíl mezi prvním a posledním pečením, intenzita opékání se mnohdy samovolně zvyšuje. Díky funkci tepelné regulace si můžete sami nastavit, jak moc chcete mít toust propečený. Dále je dobré rozhodnout se, jaký způsob signalizace Vám vyhovuje. Existují toustovače se světelnou i zvukovou signalizací.
  • Ceny se pohybují cca v rozmezí 250 – 2000,-. Jak jsou na tom konkrétní modely, co se týče poměru cena/výkon, o tom vypovídá i náš žebříček nejlepších toustovačů.

Funkce toustovačů

Jak jsme psali výše, základní funkce jsou regulace intenzity opékání a spolehlivá signalizace (světelná, zvuková). Další funkce jsou např. okamžité přerušení provozu, opakovaný ohřev, rozpékání mraženého chleba, elektronický časovač aj.

Některé toustovače jsou vybaveny displejem, na kterém můžete sledovat proces opékání a další informace. Záleží jen na Vás, které funkce potřebujete ke spokojenému užívání toustovače a které Vám přijdou zbytečné.

Doufáme, že jsme Vám pomohli lépe se zorientovat v oblasti toustovačů a snadněji si vyberete ten pravý. Pro ještě lepší představu o konkrétních přístrojích se podívejte do našeho žebříčku.

Levné TOUSTOVAČE již od 299 Kč

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších toustovačů na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný toustouvač a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.