Nejlepší kávovar 2019

Kávovar DeLonghi EC 680 Před časem jsme dostali od jednoho z našich návštěvníků dotaz: „Poraďte, jaký je nejlepší espresso kávovar?“. Rozhodli jsme se poradit tak, jak je u nás zvykem. Jednoduchou a přehlednou tabulkou, kterou jsme rozdělili na nejlepší kapslové kávovary, nejlepší pákové kávovary a nejlepší automatické kávovary. Vybrali jsme nakonec část těch, které bychom s klidným svědomím mohli doporučit. Neznamená to však, že ostatní stroje jsou propadáky.

Nejlepší kávovar znamená pro každého něco jiného. Někdo si chcete kávu připravit od samého počátku sám (od namletí, napěchování až po přípravu) pomocí pákového kávovaru. Ti z vás kdo raději zmáčknou tlačítko a nechají si vše připravit pomocí přístroje doporučujeme automatické kávovary. Pak je tu kategorie kávovarů na kapsle. Levnějších automatických přístrojů bez nutnosti čištění, ale stále s přípravou kvalitní kávy. Pokud ovšem zvolíte ten správný přístroj.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší kávovary na kapsle – TOP 5 dle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Krups Nespresso XN 7306 490 KčVíce informací
2.DeLonghi Nespresso EN 750 MB12 987 Kč Více informací
3.DeLonghi Nespresso EN 5205 676 Kč Více informací
4.Espresso Krups Nespresso Pixie XN30063 990 Kč Více informací
5.DeLonghi Nespresso EN 1663 347 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku KAPSLOVÝCH KÁVOVARŮ


Nejlepší pákové kávovary – TOP 5 dle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.DeLonghi EC 8505 998 Kč Více informací
2.Catler ES 801215 190 Kč Více informací
3.DeLonghi EC 6803 841 Kč Více informací
4.DeLonghi Icona Vintage ECOV 311.BK3 899 Kč Více informací
5.Saeco Poemia HD84274 999 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku PÁKOVÝCH KÁVOVARŮ


Nejlepší automatické kávovary – TOP 5 dle nás

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.DéLONGHI ECAM 45.760 W22 990 KčVíce informací
2.DeLonghi Intensa ECAM 23.46014 787 Kč Více informací
3.DeLonghi PrimaDonna ESAM 670034 789 Kč Více informací
4.DeLonghi Magnifica ESAM30008 980 Kč Více informací
5.Saeco PicoBaristo HD892422 999 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku AUTOMATICKÝCH KÁVOVARŮ


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší kávovar?

Ještě než si vyberete kávovar, zkuste si zodpovědět tyto otázky:

  1. Automatický stroj nebo manuální (pákový) kávovar? Automatický kávovar dokáže vše připravit sám. Od namletí, pěchování, přípravu až po samočištění. Pořizovací náklady jsou ale nejvyšší. Podobně jsou na tom také kapslové kávovary s tím, že musíte nejdříve vložit kapsle. Manuální kávovary je nejdříve nutné naplnit kávou do tzv. páky, nápoj připravit a pak také vyčistit.
  2. Pracovní tlak by měl být minimálně 15 barů. Je to jeden z parametrů kvalitního přístroje. Cokoliv pod tlakem 9 barů nesplňuje předpoklady přípravy espressa.
  3. Kávové kapsle, namletá káva či čerstvě upražená káva? Asi záleží na tom, jaký jste gurmán a zda dokážete ocenit kvalitu. Čerstvě namletá káva je nejlepší, avšak musí ji člověk umět připravit (správná hrubost namletí, správná doba extrakce, správná objem výsledného espressa). Lze zakoupit již namletou kávu v plechovce, která je plně dostačující. Kapsle jsou lisovány z čerstvě namleté kávy, aby si udrželi aroma i chuť. Z hlediska nákladů vychází nejlépe čerstvě pražená káva, pak namletá káva a nejvyšší náklady na 1 hrnek přichází s kapslemi.
  4. Chcete speciální funkce? Máte rádi například cappuccino? Pak vám přijde vhod parní tryska na pěnění mléka. Mezi další oblíbené funkce patří například samoodvápňování, samočištění, integrovaný mlýnek na kávu, zásobník na mléko, plocha na šálky s výhřevem či dotykové ovládání.

Jaký je podle vás nejlepší kávovar? Přispějte vaším názorem, budeme za to velmi rádi.

Levné KÁVOVARY již od 799 Kč

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších kávovarů? Podělte se s námi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný „presovač“ a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.