Nejlepší kompaktní fotoaparát 2019

Kompaktní fotoaparat Sony Zachytit neuchopitelné, pomíjivé a výjimečné okamžiky – to dokáže nejlepší kompaktní fotoaparát. Už si ani nedokážeme představit, že bychom fotografiemi nezvěčnili své vzpomínky z dovolené, výletů, oslav i běžného života. No ruku na srdce – kdo z nás nemá v počítači nějaké ty digitální fotky?

Nabídka kompaktních fotoaparátu je opravdu široká, ale vybrat ten správný model může být pořádně tvrdý oříšek. Cennou nápovědou je náš žebříček nejlepších kompaktních fotoaparátů, mezi nimiž nechybí kvalitní značky Canon a Nikon. Nejedná se o náhodný výběr, ale o fotoaparáty hodnocené odborníky, odzkoušené samotnými spotřebiteli a otestované testovacími organizacemi. Zde jsou vítězové mezi kompaktními fotoaparáty.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší kompaktní fotoaparáty pro běžného spotřebitele – TOP 7

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Sony DSC-RX100
9 990 KčČíst recenze
2.Canon IXUS 170
2 820 KčČíst recenze
3.Nikon Coolpix S7000
4 490 KčČíst recenze
4.Sony DSC-RX10
24 590 KčČíst recenze
5.Panasonic Lumix DMC-FZ72
6 490 KčČíst recenze
6.Sony DSC-HX60
6 490 KčČíst recenze
7.Nikon Coolpix S33
2 320 KčČíst recenze

Zdroj některých fotografií: Heureka.cz


Zobrazit kompletní nabídku kompaktních fotoaparátů


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší kompaktní fotoaparát?

Než si pořídíte nový kompaktní fotoaparát, odpovězte si, na co jej budete potřebovat a co by měl mít za vlastnosti. Následující rady mohou být malým pomocníkem při výběru zařízení.

  1. Nejlepší kompaktní fotoaparáty vyjdou zhruba na více jak šest tisíc korun, ale dobrý fotoaparát stojí už i méně než čtyři tisíce.
  2. Kompaktní fotoaparáty mají praktické rozměry, nízkou hmotnost, funkčně rozmístěná tlačítka a intuitivní ovládání. Zvládnou s nimi fotografovat i naprostí začátečníci.
  3. Zaměřte se na optický zoom fotoaparátu, u něhož platí, že čím je číslo vyšší, tím lépe přiblížíte objekt, postavu nebo krajinu.
  4. U kompaktních fotoaparátů hrají důležitou roli megapixely, které se u běžných modelů pohybují od 5 Mpx do 20 Mpx. Ty mají vliv na kvalitu výsledné fotografie. Pro tisk snímku o velikosti 10 x 15 cm stačí 3 MPx, pro snímek o velikosti 20 x 30 cm 10 Mpx.
  5. Výbornou funkcí je stabilizátor obrazu, který dokáže zabránit rozostření snímků. To oceníte při zhoršených světelných podmínkách nebo při fotografování dlouhým ohniskem.
  6. Nejlepší kompaktní fotoaparáty umí nahrávat Full HD videa ve formátu MP4, a tak je přehrajete ve většině zařízení.
  7. Fotoaparáty jsou většinou vybavené WiFi, což umožňuje odesílat snímky nebo videa na sociální sítě.
  8. Zjistěte, zda do fotoaparátu můžete použít různé typy paměťových karet (do mobilů, mp3 přehrávače, GPS). Získáte tak další prostor pro vaše fotografie.
  9. Kompaktní fotoaparáty lze ovládat i dálkově z chytrého telefonu, což se hodí při focení skupinky osob.
  10. Nevíte jaký model si pořídit? Inspirujte se například u nás, kde pro vás pravidelně aktualizujeme nejlepší digitální kompakty, které si lze v současné době koupit.

Kompaktní fotoaparáty mají řadu režimů, jako je efekt rybího oka, portrét, rozpoznání úsměvu, detekce obličeje, noční scéna, efekt miniauty, ohňostroj nebo efekt plakátu. Při fotografování si užijete spoustu zábavy a třeba v sobě najdete skryté vlohy!

Levné KOMPAKTY již od 1 674 Kč

Pomohli jsme vám vybrat ty nejlepší kompaktní fotoaparát na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný fotoaparát a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.