Nejlepší parní čističe a mopy 2019

Parní čistič Karcher Parní čistič je nesporný pomocník při úklidu koupelen, toalet, podlah či oken. Argumentů, proč si jej pořídit nám prodejci předhazují vcelku dost a po jejich přečtení možná i vy zjistíte, že by parní čističe a mopy mohli být pomocníkem i u vás. Vytvořte si u vás hygienicky nezávadné prostředí.

Možná se teď ptáte, jaké jsou nejlepší parní čističe na českém trhu. Zmapovali jsme jej za vás a vybrali ty nejlépe hodnocené. Vycházíme z průměrných hodnocení renomovaných organizací zaměřených na testování výrobků, na základě hodnocení odborníků, prodejců a také jsme brali v potaz recenze uživatelů. Výsledkem je originální tabulka nejlepších parních čističů a také mopů.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší parní čističe – TOP 6

 
Název
Hodnocení
Cena od [Kč]
 
1.Kärcher SC 1020 (+ vyšší modely SC 2550, SC 5800)2 590 KčVíce informací
2.Black-Decker FSM 16303 299 Kč Více informací
3.Black-Decker FSS1600, ruční1 990 Kč Více informací
4.Ariete 42075 999 KčVíce informací
5.Morphy Richards 720020 9in12 834 KčVíce informací
6.Clatronic DR 32801 590 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku parních čističů


[sc:vysvetlivky]

Jak vybrat nejlepší hodnoceny parní čistič?

 1. Použití – existují malé ruční parní čističe (snadnější manipulace, použití v menší prostorech například v koupelně – volte lehké a snadno manipulativní přístroje) a také velké, vysavač připomínající, parní čističe vhodné na podlahy, okna, garáže či dlažbu. Říká se jim také parní mopy. Ty můžete zakoupit také v provedení 2 v 1. To znamená, že přístroj slouží jako mop i ruční parní čistič.
 2. Výkon – určuje za jakou dobu se vám vytvoří pára a kolik toho dokáže umýt. Ideální je výkon kolem 1200 W. V zásadě lze říci, že do domácnosti stačí výkon do 2 000 W.
 3. Objem – objem nádoby na vodu. Zpravidla volte od 0,5 do 2 l. Na větší plochy volte raději více. U ručních čističů si uvědomte, že váha hraje velkou roli a čím větší nádoba na vodu, tím vyšší váha přístroje.
 4. Tlak páry – bývá většinou 2,5 barů. Čím více, tím lépe. Má přímí vliv na čištění.

Cenově se kvalitnější ruční parní čističe pohybují v rozmezí od 1000 Kč výše. Lepší vysavačové parní čističe je pak možné pořídit od cca 2 000 Kč. Za ty profesionální si pak ale zaplatíte i více jak 8 000 Kč.

Nejlepší výrobci parních čističů?

Mezi nejlepší výrobce patří bezpochyby značka Kärcher, jež vyrábí mimo parních čističů do domácností, také ty průmyslové. Dále můžeme jmenovat značky jako Black and Decker či Ariete.

Levné PARNÍ ČISTIČE již od 1 162 Kč

Pomohlo vám naše hodnocení nejlepších parních čističů na českém trhu? Podělte se s námi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používaný přístroj a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

3 komentářů

  1. admin

   Dobrý den, u parních čističů bych volil určitě značku Kärcher případně Black-Decker, protože ty patří mezi nejlepší. Doporučený produkt Kärcher SC 1020 se vám nezamlouvá? Zrovna tenhle typ je vhodný zejména do domácnosti (tvrdé podlahy, koupalna, dlažba), sáhnout můžete i po jiných modelech značky Kärcher, protože chybu s nimi patrně neuděláte.

 1. Leoš Verner

  Dobrý den, jaký byste doporučili nejvýhodnější parní „vysavač“ pro domácnost? Aby to bylo 2v1, parní mop i vysavač dohromady, ideálně ruční, jako že za sebou nevláčím žádný vysavač. Díky

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.