Nejlepší granule / krmivo pro psy 2019

Granule pro psy Bosch Každý majitel psa chce používat jen to nejlepší krmivo pro psy, aby zabezpečil výživnou stravu bohatou na maso, vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Často se však přímo naskytne položit si otázku: které krmivo je to nejlepší? Jak ho vybrat?

Nejlepší granule pro psy obsahují především maso; netřeba zapomínat na fakt, že pes je masožravec. Pokud se maso nenachází na prvním místě ve složení granulí, vyberte si raději z jiných značek, protože pořadí složek závisí od použitého množství (jestliže je na prvním místě například masová moučka a až poté maso, granule obsahují více moučky než masa). Důležitý je i podíl bílkovin, tuků a jejich původ – lepší jsou ty živočišného původu.

Naším cílem je přinést vám přehledný test, abyste získali přehled o tom, jaké jsou nejlepší granule pro psy a co lze aktuálně na trhu sehnat s odkazem na německé testy, ze kterých čerpáme informace a na základě kterých žebříčky sestavujeme. Doufáme, že tak lépe vyberete nejlepší granule pro svého psa. Zároveň vám poradíme, podle čeho granule vybírat.

Nenech si to pro sebe a sdílej...
Share on FacebookShare on Google+

Nejlepší granule pro aktivní dospělé psy – TOP 6

 
Název
Hodnocení ze 100%
Cena od [Kč]
 
1.Wolfsblut Wild Duck (15 kg)
98%1 760 KčČíst recenze
2.Happy Dog NaturCroq Welpen (15 kg)
96%878 KčČíst recenze
3.Josera Emotion Optiness (15 kg)
93%969 KčČíst recenze
4.Bosch Adult Maxi (15 kg)
93%676 KčČíst recenze
5.Markus Mühle NaturNah (2 x 15 kg)
93%1 599 KčČíst recenze
6.Bozita Original (15 kg)
92%838 KčČíst recenze
7.Brit Premium Adult (15 kg)
87%789 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku granulí pro psy


Nejlepší mokré krmivo (konzervy) pro psy – TOP 4

 
Název
Hodnocení ze 100%
Cena od [Kč]
 
1.GRANCARNO JUNIOR
98%29 KčČíst recenze
2.GRANCARNO Adult
97%27 KčČíst recenze
3.Finnern Rinti Sensible
93%27 KčČíst recenze
4.Brit Boutiques Gourmandes
90%27 KčČíst recenze
5.Royal Canin VD Gastro Intestinal
88%74 KčČíst recenze

Zobrazit kompletní nabídku krmiva pro psy


[sc:vysvetlivky]

Jak mám vybrat granule pro psa?

 • Podle rasy, respektive velikosti psa. Složení granulí je přizpůsobené konkrétní rase psa; jiný poměr vitamínů a minerálů potřebuje jezevčík, jiný rotvajler a jiný yorkshir. Jestliže máte křížence, vybírejte granule podle velikosti psa. Mini plemena, malé psy (do 11 kg), středně velcí psy (11 – 25 kg) a velcí psy (nad 25 kg). V tomto případě je složení granul sestavené na základě vzrůstu, aby byli správně vyživené klouby, svaly, kosti, apod.
 • Podle věku psa. Na trhu jsou granule pro štěňátka, juniory, dospělé psy a seniory. Každé období života psa vyžaduje úpravu stravy, podobně jako u dítěte, které také nekrmíte celý život pouze mlékem. Respektování věku psa by mělo být samozřejmostí.
 • Aktivita psa. Je váš psík aktivnější, mývá častější procházky, během kterých se umí pořádně vyběhat, anebo je váš pes typický „gaučák“ :-D. Granule pro dospělé psy se často dělí ještě pro aktivnější psy na ty méně aktivní. Správným krmivem předejdete problémům s redukčními dietami, protože nadváha psovi mimořádně škodí.
 • Složení granulí. Není jedno, jaké mají granule složení a nespoléhejte se ani na to, že drahé granule musí mít zákonitě lepší složení než ty levnější varianty. Obvykle však platí, že ty levnější nemají dostatek živin a namísto masa obsahují jeho náhrady. No na druhé straně ne všechny drahé granule jsou stejně dobré a najdete mezi nimi celkem propastné rozdíly.
 • Doporučené dávkování. Na závěr je nutné vzpomenout důležitost dodržování doporučeného dávkování. Každé granule od jakéhokoliv výrobce mají na obalu informace o dávkování, které je třeba dodržovat. Nadměrné dávkování způsobuje obezitu a s ní spojené zdravotní komplikace psa, nedostatečné dávkování zase vede k nízkým hladinám důležitých látek.
 • Inspirujte se. Například naším žebříčkem, ve kterém zjistíte, jaké jsou nejlepší granule pro psy. Výsledky testů pochází z německých zdrojů a proto berte tento žebříček pouze jako inspiraci ke koupi toho správného krmiva pro vašeho miláčka.

Co musí obsahovat dobré granule pro psa?

 • Maso. Může být sušené, čerstvé, mražené, ale nikdy se nespokojte s masovou moučkou. Každý dobrý výrobce uvádí, o jaké maso v jeho případě jde (hovězí, kuřecí, jehněčí, losos apod.)
 • Bílkoviny. Jiný podíl bílkovin mají granule pro štěňata, jiný pro starší psy. Pokud zpozorujete u psa zapáchající moč, potřebuje pravděpodobně vyměnit granule za jiné s nižším obsahem bílkovin, protože má příliš zatíženy ledviny vyšším příjmem bílkovin.
 • Tuky. Nadbytek tuků ve stravě způsobuje řídkou stolici, nedostatek zpozorujete například ztrátou lesku srsti.
 • Vláknina. Podporuje správné trávení, a tudíž je nalezneme ve zvýšeném množství v granulích pro obézní psy.
 • Podíl zeleniny, vitaminů a co nejméně konzervantů.

Kterým „éčkům“ se vyhýbat nejvíce?

 • E 320 anebo BHA: rakovinotvorné,
 • E 321 anebo BHT: toxické účinky způsobující poškozování plic a jater,
 • E 310 anebo propylgallát: podráždění žaludku často spojené s následným krvácením.

Jaké jsou nejvhodnější granule pro štěňata?

Granule pro štěňata označované jako „puppy“ obvykle obsahují více bílkovin a jsou energeticky výživnější, aby štěňátka mohli růst zdraví a neochuzení o potřebné stavební látky. Štěňátka velkých plemen (německý ovčák, rotvajler,…) je konzumují až do 15 měsíců.

Granule pro štěňata by měli obsahovat okolo 25% bílkovin a 17% tuku.

Jaké granule potřebuje pes s nadváhou?

Pro psi trpící obezitou jsou na trhu tzv. light granule se sníženou energetickou hodnotou. Pes díky nim normálně papá a necítí žádné omezení ve stravování.

Během redukční diety by měl pes přijímat granule se složením:

 • vláknina nad 5%,
 • bílkoviny maximálně 22%,
 • tuk do 9%.

Pokud je na obalu uvedeno, že dietní granule obsahují vlákninu 3%, nekupujte je a vyberte raději jinou značku.

Jaké granule potřebuje dospělý pes?

Optimálně by granule měli obsahovat tuk maximálně 15% a bílkoviny cca 18% (aktivní dospělý pes potřebujete přibližně 20% tuku a 25% bílkovin), avšak jde o orientační hodnoty, jelikož dospělý pes potřebuje granule podle svojí rasy, anebo aspoň dle své velikosti pokud jde o křížence. Značky granulí střídejte, aby měl pes občasnou změnu v jídelním lístku (například střídejte tři oblíbené značky vaše psa).

Jaké granule potřebuje pes „senior“?

Starší pes by měl mít granule pro seniory, které se při malých a středních plemenech začínají kupovat asi tak od 9 roků života. Velká plemena si žádají změnu stravování již od 8 let.

Jaké granule potřebuje kojící fenka?

Fenka, která kojí, má mít granule s obsahem tuku do 17%, bílkoviny do 30%.

Výše uvedený text má pouze informační charakter. Při jeho psaní, jsme vycházeli zejména z volně dostupných informací na internetu, kde není možné ověřit jejich správnost. Berte prosím tuto skutečnost na vědomí a v případě důležitých otázek, raději kontaktujte svého veterináře.

Levné GRANULE PRO PSA již od 38 Kč

Pomohli jsme vám vybrat nejlepší granule pro psy na českém trhu? Podělte se s námi v diskusi o vaše pozitivní i negativní názory na náš žebříček nebo přidejte rovnou recenzi na vámi používané krmivo pro psa a pomozte ostatním nakoupit to nejlepší.

2 komentářů

Zaslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.